Holešove, příznivý a otevřený, aneb ochutnávka z průběhu a příprav oblastního sletu sokolské župy Hanácké.

XVII. všesokolský slet klepe na dveře. Radostné sletové napětí je cítit všude, a nejen Praha se tónuje do sletových barev. Sletovým vizuálem jsou dekorována města po celé republice, v nichž se konají oblastní slety na úrovni župní a krajské. Oblastní slet župy Hanácké rozehrál sokolskou vervou a pochodovým krokem 9.6.2024 město Holešov. Průvod krojovaných sokolů v čele se sokolskou jízdou na koních, několik set cvičenců, sokolníci, mažoretky, folklorní spolek, delegáti a hosté města, byli jeho součástí. Průvod ozdobil holešovské náměstí a lemoval v šiku za doprovodu kapely Hanačka, zámeckou zahradu až na atletický stadion.  Slavnostní zahájení za účasti cvičenců na ploše atletického stadionu bylo pro příchozí průvod až šokující. Tribuny byly plné diváků a zřejmé, že se mnozí ani nemají kam usadit. Jednou z obav, kterou jsme jako sletový výbor měli, aby díky velikosti stadionu, nepůsobil celý prostor prázdně. Slavnostní zahájení bylo velkolepé až dojemné. K vidění byly sletové skladby nejmenších cvičenců, žáků, koedukované skladby, skladby s prvky fitness, akrobacie či tance, a to napříč generacemi. Jelikož je v řadách sokolstva mnoho členům, kterým cvičit, nebo vést jednu skladbu nestačí, proložili jsme program tanečními vystoupeními různých žánrů, aby se cvičenci mezi skladbami zvládli alespoň převléci. Slavnostním ukončením sletu a stažením státní vlajky však tento den plný zábavy nekončil. Závěrečnou krokovku si na ploše zacvičili společně cvičenci i diváci. Nejen tímto jsme dostáli hesla pro XVII. všesokolský slet: SLET SPOLUJE!“ Po sletová zábava za doprovodu Hanačky se vydařila.  A teď trochu ze zákulisí. Vzhledem ke zdařilému průběhu akce, skvělému počasí a podpoře města Holešova, by asi málokoho napadlo, že se měl původně slet měl konat jinde. Vzhledem k technickým problémům s místem konání, stadionem, byl sletový výbor nucen najít jiné, jak se říká za 5 minut 12, optimální místo pro konání této organizačně náročné akce. Zde je nutné podotknout, že je nutné najít adekvátní prostředí pro konání slavnostního průvodu, plochu vhodnou pro cvičení sletových skladeb a doprovodný program s dostupným zázemím pro konání akce. Když už všechny tyto technikálie najdete, zbývá ta poslední podmínka, ta nejdůležitější a tou je podpora města. A té se sokolům v Holešově opravdu dostalo. Podpora města, místní sokolské jednoty, řady dobrovolníků, bez kterých by akce neměla takto zdárný průběh.

Děkujeme touto cestou všem, kteří přispěli ať už finančně, prací, přízní, cvičením či jinou formou podpory.

Minimálně oblastní slet v Holešově nás SPOJIL!

Nazdar na oblastním sletu sokolské župy Hanácké v roce 2030!

Odkaz fota:

Oblastní slet Sokolské župy Hanácké Holešov 2024 – sokolkm – album na Rajčeti (idnes.cz)